Լիբանանյան ուժեր կուսակցության կողմից կազմակերպվել էր միջոցառում՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Ապրիլի 26-ին ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը մասնակցեց Լիբանանյան Ուժեր կուսակցության կազմակերպած միջոցառմանը, որը նվիրված էր Հայոց ցեղասպանության 104-րդ տարելիցին: Միջոցառմանը…
Grenke Сhess Сlassic. Արոնյանը ոչ-ոքի է խաղացել 6-րդ տուրում
Այսօր՝ ապրիլի 26-ին, Գերմանիայում ընթացող Grenke Chess Classic մրցաշարի 6-րդ տուրում հայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը սպիտակներով ոչ-ոքի է ավարտել 14-ամյա…
Նեյմարը նշել է, թե որ ֆուտբոլիստի հետ կցանկանար խաղալ նույն ակումբում
ՊՍԺ-ի հարձակվող Նեյմարը խոստովանել է, որ ապագայում կցանկանար խաղալ Էդեն Ազարի հետ միևնույն ակումբում: «Կցանկանայի օրերից մի օր նույն ակումբում…
Գլենդեյլում տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 104-րդ տարելիցին նվիրված ոգեկոչման միջոցառում
Գլենդեյլի քաղաքապետարանի կազմակերպմամբ Ալեքս թատրոնում տեղի ունեցավ Հայոց ցեղասպանության 104-րդ տարելիցին նվիրված ոգեկոչման միջոցառում, որի գլխավոր բանախոսը Լոս Անջելեսում ՀՀ…
Պորտուգալիայի խորհրդարանը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը
Մերձավոր Արևելքում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչության խորհրդական Պետո Դեմիրճյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ 2019 թ․ ապրիլի 26-ին Պորտուգալիայի խորհրդարանը բանաձև…
Ուկրաինական ընտրություններ՝ նախադեպ և ժողովրդավարության ամրապնդում
Ուկրաինայում ապրիլի 21-ին երկրորդ փուլով ավարտված ընտրությունները, որոնց արդյունքում կատակերգու դերասան Վլադիմիր Զելենսկին հաղթեց գործող նախագահ Պետրո Պորոշենկոյին, այդ երկրի…
Վացկե. Բավարիայի չեմպիոնությունը նշելու են հիմնականում զբոսաշրջիկները
Դորտմունդի «Բորուսիայի» գլխավոր տնօրեն Հանս Յոահիմ Վացկեն մեկնաբանել է ընթացիկ մրցաշրջանում չեմպիոնական մրցավազքը «Բավարիայի» հետ: «Գերմանացիների 70 %-ը Դորտմունդի «Բորուսիայի»…
Արտակարգ դեպք Երևանում. ոստիկաններն ավտոբուսի սրահում բռնել են 55-ամյա ճիվաղին, ով անառակաբարո գործողություններ է կատարել 13-ամյա դպրոցականի նկատմամբ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի 2-րդ վաշտի, ոստիկանության կենտրոնական բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները անառակաբարո գործողություններ կատարելու…
«Ստեղծագործելը և արվեստը մարդկային էության ամենակարևոր որակներից են». նախագահ Սարգսյանը` Creative Armenia-ի միջոցառմանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ այսօր ներկա է եղել Creative Armenia մշակութային հիմնադրամի կողմից կազմակերպված միջոցառմանը, որի…

Парламент Португалии принял Геноцид армян
Советник постоянного представительства Республики Арцах на Ближнем Востоке Пето Демирчян сообщил на своей странице в Facebook, о том, что 26 апреля…
Президент Шри-Ланки распорядился досмотреть все дома на острове
Президент Шри-Ланки Майтрипала Сирисена распорядился в пятницу провести осмотр всех жилых построек на острове после серии взрывов 21 апреля. Заявление…
Склад террористов в Шри-Ланке сняли на видео
В ходе операции против боевиков «Исламского государства» (ИГ, запрещено в России) правоохранительные органы Шри-Ланки обнаружили склад со взрывчаткой и другими…
СМИ: три взрыва произошли на Шри-Ланке
Три взрыва произошли в пятницу на Шри-Ланке. Об этом сообщил новостной портал Newsfirst. Инцидент произошел на востоке страны в городе Калмунай,…
Была отдана дань памяти эстонскому миссионеру Анне Хедвиг Бюль, посвятившей жизнь спасшимся от Геноцида армянским сиротам и вдовам
С целью участия в мероприятиях, посвященных 104-й годовщине Геноцида армян, посол Армении в Эстонии Тигран Мкртчян посетил город Хаапсалу и…
Обзор мировой прессы
Комплекс Давид Гареджи — грузинский или албанский? Грузино-азербайджанский спор — это спор не только о границе
Министр иностранных дел Грузии Давид Залкалиани заявил, что после переговоров «на высоком уровне» с руководством Азербайджана проблема с монастырем Давид…
«Отныне я буду одеваться исключительно у армянских дизайнеров …», — Анна Акопян
Супруга премьер-министра, председатель попечительского совета благотворительных фондов «Мой шаг» и «City of smile» («Город улыбок») Анна Акопян, посетила магазин армянского производства MADE Fashioncorner и сделала несколько покупок. Этот магазин основали…
«Куда им бежать? Земля маленькая», — Пашинян о Мигране Погосяне и других
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, касаясь вопроса о том, как он относится к тому, что племянник Сержа Саргсяна Нарек Саргсян находится…
А.Мирзоян обсудил с международными партнерами возможные программы содействия НС
26 апреля Председатель НС А.Мирзоян принял аккредитованных в Армении ряд послов и представителей международных организаций. Цель встречи – представить международным…
«Предъявленное Давиду Санасаряну обвинение полностью обосновано показаниями разных людей», — директор СНБ
В беседе с журналистами, касаясь дела главы ГКС (Государственная контрольная служба) Давида Санасаряна, директор СНБ (Служба национальной безопасности) Артур Ванецян…