Ուկրաինայում կատարվեց այն, ինչ որ Հայաստանում էր կատարվել
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրել է. Հին համակարգերն իրենց սպառել էին, մարդիկ փոփոխություն են ցանկանում ու իրենց ձայները տվեցին անօրակարգ…
Գոլառատ խաղ Լոնդոնում. Արսենալը պարտվեց Քրիսթալ Փելասին
Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 35-րդ տուրում Լոնդոնի «Արսենալը» տանը մրցեց «Քրիսթալ Փելասի» հետ: Էմերի թիմը դիտարժան պայքարում պարտություն կրեց 2:3 հաշվով:…
Էյֆելյան աշտարակի լույսերը կմարվեն
Ի հիշատակ Շրի Լանկայում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի, Էյֆելյան աշտարակի լույսերը կեսգիշերին կմարվեն։ Հիշեցնենք՝ Շրի Լանկայում ահաբեկչական գործողությունների հետեւանքով զոհերի…
Միհրան Պողոսյանին ձերբալալել են ՌԴ իրավապահները. ՀՔԾ֊ն հաստատում է
ԱԺ նախկին պատգամավոր, ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանը, ում նկատմամբ հետախուզում էր հայտարարված, հայտնաբերվել է Ռուսաստանի իրավապահ մարմինների կողմից։ Այս…
Լարսը փակ է բեռնատարների համար
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 21-ին՝ ժամը 20:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ…
Բախումներ Պանկիսիում. ոստիկանությունն արցունքաբեր գազ է կիրառել
Այսօր առավոտյան տեղի մոտ 50 բնակիչ ի նշան բողոքի փորձում էին խոչընդոտել ՀԷԿ-ի կառուցումը: Սրան ի պատասխան Վրաստանի ներքին գործերի…
Հետախուզման մեջ գտնվող Միհրան Պողոսյանին հայտնաբերել են Կարելիայում. pastinfo.am
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով`ապրիլի 19-ի երեկոյան ՌԴ Կարելիայի հանրապետությունում հայտնաբերվել է ՀՀ ՀՔԾ-ի կողմից հետախուզման մեջ գտնվող ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանը:…
Վիրահայերի մի մասը Զատիկը տոնում է 2 անգամ
«Փլավը, ձուն, հայկական լավաշը, ձուկը, թարխունը, զատկական ավանդական թխվածքն անպակաս են այսօրվա տոնական սեղանից։ Հարսս լավ բուլկիներ է թխում տանը,…
Զոհրաբ Մնացականյանը՝ Շրի Լանկայում տեղի ունեցած ահաբեկչության մասին
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն անդրադարձել է Շրի Լանկայում տեղի ունեցած ահաբեկչությանը՝ աջակցություն հայտնելով Շրի Լանկայի ժողովրդին և իշխանություններին:…
Exit poll-ի հարցման արդյունքները․ ո՞վ կլինի Ուկրաինայի նախագահը
New Image Marketing Group ընկերւթյան համաուկրաինական exit poll-ի հարցման արդյունքներով Ուկրաինայի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում Վլադիմիր Զելենսկին կհավաքի ձայների 71.8…

5 признаков, по которым чаще всего гаишники останавливают машины
На первый взгляд обывателя почти все легковые машины, которые двигаются в едином потоке, отличаются между собой только маркой, моделью, размером,…
На Шри-Ланке в связи с серией терактов задержали восемь человек
Восемь человек заключены под стражу в связи со взрывами на Шри-Ланке, передает телеканал News 1st со ссылкой на премьер-министра страны Ранила Викрамасингхе.…
Папа Римский поздравил католиков с Пасхой
Папа Римский Франциск в светлое Воскресение Христово поздравил католиков с праздником Пасхи и обратился к пастве с традиционным посланием и благословением Urbi et Orbi («Городу и Миру»). «Дорогие…
Грешники каются: что такое «Семана-Санта»
Сегодня в Испании завершается неделя красочных религиозных процессий и обрядов. В преддверии Пасхи христиане празднуют Semana Santa или Святую Неделю…
Мигран Погосян арестован правоохранителями РФ, ССС подтверждает
Разыскиваемый полицией бывший депутат Парламента, бывший глава Службы принудительного исполнения Мигран Погосян был обнаружен российскими правоохранительными органами. Об этом заявила пресс-секретарь…
В Шри Ланке в связи с серией взрывов задержаны 7 человек
Местный портал News First сообщает, что в связи с серией взрывов в Шри Ланке задержаны 7 человек. Число погибших в…
Часть армян Грузии празднуют Пасху дважды
«Сегодняшний праздничный стол не обходится без плова, лаваша, тархуна (эстрагон), традиционной пасхальной выпечки. Моя невестка печет прекрасные булки. Пасха один…
Момент взрыва в церкви на Шри-Ланке попал на видео
В Сети появились кадры взрыва в церкви Святого Антония в Коччикаде на Шри-Ланке. На записи, сделанной с помощью видеорегистратора, заметно,…
Много лет назад Армен Ашотян работал сапожником и за первую зарплату купил себе джинсы Pyramida. Aravot.am
Aravot.am пишет, что экс-министр образования и науки Армен Ашотян в школьные годы имел прозвище Электроник из известного советского фильма «Приключения…
Премьер-министр Никол Пашинян направил соболезнования президенту Шри-Ланки Майтрипалу Сирисену
Премьер-министр РА Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка Майтрипалу Сирисену в связи с террористическими актами во…