Զոհրաբ Մնացականյանն այցելել է Փարիզի Աստվածամոր տաճար
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը հայտնում է, որ այսօր ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այցելել է Փարիզի Աստվածամոր տաճար։ Մնացականյանը Ֆրանիսիայում է…
Հայտնի է դարձել Թուրքիային մատակարարվելիք S-400-ների խոցման հեռահարությունը
Թուրքական և ռուսական լրատվամիջոցները շարունակում են ուշադրության կենտրոնում պահել ռուսական S-400 զենիթահթրռիային համակարգերի թեման, որոնք առաջիկա ամիսներին Մոսկվան մատակարարելու է…
Ադրբեջանի 10 միլիոն բնակչության թիվն ուռճացված է
Ադրբեջանի բնակչությունը պաշտոնապես հատել է 10 միլիոնի շեմը՝ Բաքվում աղջիկ երեխայի ծնունդով: Այս մասին հաղորդել է Ադրբեջանի կառավարության մամլո ծառայությունը:…
Հայաստանի դժբախտությունները շատ պարզ պատճառներ ունեն. Ստեփան Դանիելյան
Քաղաքական օրակարգը՝ հազարերրորդ անգամ է ասվում ——— Հայաստանի դժբախտությունները շատ պարզ պատճառներ ունեն, որոնց մասին բազմիցս է ասել ու լուծումներն…
Մեղադրանքներ են առաջադրվել 5 զինծառայողների և զորամասի հրամանատարին․վերջինիս պաշտոնավարումը ժամանակավորապես դադարեցվել է
2019թ. մարտի 17-ին՝ ժամը 19:30-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի մշտական տեղակայման վայրում գտնվող մի խումբ պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ հրաժարվել…
Վարչապետը դստեր հետ ներկա է գտնվել Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան թատրոնի «Աշնանային իրիկնամուտ» ներկայացմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դստեր հետ Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում ներկա է գտնվել Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան թատրոնի «Աշնանային…
Գլխավոր դատախազն ընդունել է Հակակոռուպցիոն միջազգային համաժողովի կազմակերպիչներին և միջազգային փորձագետներին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն այսօր ընդունել է ապրիլի 17-18-ին Երևանում կայանալիք «ՀՀ հակակոռուպցիոն ռազմավարությունը միջազգային փորձի ներքո» խորագրով փորձագիտական…
Քոչարյանը Նազարբաեւից հատուկ նամակ չի ստացել
Հայաստանում Ղազախստանի դեսպան Տիմուր Ուրազաեւը պարզաբանումներով է հանդես եկել Ղազախստանի նախկին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաեւի կողմից ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ուղղված…
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնին
Փարիզի, ինչպես նաև ամբողջ աշխարհի քրիստոնեական խորհրդանիշներից և ճարտարապետական գլուխգործոցներից մեկում՝ Աստվածամոր տաճարում հրդեհի բռնկման կապակցությամբ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը…
Դավիթ Սանասարյանը ներգրավվել է որպես կասկածյալ. «Փաստինֆո»
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` ՊՎԾ աշխատակիցներին վերաբերող քրեական գործով ՊՎԾ պետ Դավիթ Սանասարյանը ներգրավվել է որպես կասկածյալ: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է…

“У несчастий Армении очень простые причины”, — политолог Степан Даниелян
Политическая повестка дня: в тысячный раз говорится – у несчастий Армении очень простые причины, о которых неоднократно говорилось, и решения…
«Кочарян не получал специального письма от Назарбаева, такое письмо было разослано всем бывшим лидерам», — пояснения посла
Посол Казахстана в Армении Тимур Уразаев дал пояснения по поводу письма, направленному бывшим президентом Казахстана Нурсултаном Назарбаевым второму президенту Армении…
Давид Санасарян привлечен в качестве подозреваемого «Пастинфо»
Как сообщает «Пастинфо», глава ГКС РА (Государственная контрольная служба) Давид Санасарян привлечен в качестве подозреваемого по уголовному делу в отношении…
Продажи романа Гюго «Собор Парижской Богоматери» возросли после пожара
Роман Виктора Гюго «Собор Парижской Богоматери» после ночного пожара попал в десятку самых популярных книг на сайте Amazon, сообщает телеканал BFM…
Заявление МИД Азербайджан о готовности принять на своей территории армянских журналистов
Как сообщает газета «Коммерсант», МИД Азербайджана заявило о своей готовности принять армянских журналистов на территории своей страны. «В Баку всегда…
Макрон о пожаре в Нотр-Даме: сгорела сама история Франции
Президент Франции Эммануэль Макрон назвал собор Парижской Богоматери центром жизни всех французов, историей Франции, которая сгорела. Президент Франции Эммануэль Макрон…
Полиция каждый день должна стремиться к совершенству: Премьер-министр Армении поздравил полицию со 101-ой годовщиной
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе торжественного заседания по случаю 101-ой годовщины полиции с поздравительным посланием обратился к сотрудникам полиции.…
«СНБ известно местонахождение Миграна Погосяна», — директор СНБ Артур Ванецян
В беседе с журналистами, состоявшейся после торжественного мероприятия по случаю Дня полиции, директор СНБ (Служба национальной безопасности) Артур Ванецян сообщил,…
Викарий Нотр-Дама рассказал о первых минутах пожара
Викарий архиепархии французской столицы Филип Марсе рассказал РИА Новости о первых минутах пожара в соборе Парижской Богоматери. Храм загорелся вечером…
«Не будьте столь высокомерными, и каждый день будьте благодарны Николу Пашиняну», — Н. Зограбян, депутатам «Моего шага»
Парламент РА проголосовал против предложения фракции «Процветающая Армения» о включении в пленарное заседание проектов поправок в законы «О военной слубже…