Փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 7-ին՝ ժամը 23:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի…
Ուոթֆորդը կամային հաղթանակ տարավ և դուրս եկավ Անգլիայի Գավաթի եզրափակիչ
Անգլիայի Գավաթի կիսաեզրափակչում «Ուոթֆորդը» հաղթեց «Վուլվերհեմփթոնին» 3:2 հաշվով և նվաճեց մրցաշարի եզրափակչի ուղեգիր: Հանդիպումը կայացավ Լոնդոնի «Ուեմբլի» մարզադաշտում: Խաղի հաշիվը…
Ավտովթար Կոմիտաս- Փափազյան խաչմերուկում. կան տուժածներ
Ապրիլի 7-ին, ժամը 21:45-ին 911 ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի և Փափազյան փողոցի խաչմերուկում տեղի է ունեցել…
Զելենսկին պատրաստ է Պուտինի հետ բանակցել՝ առանց զոհողությունների մտադրության
Ուկրաինայի նախագահական ընտրությունների առաջատար Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ արեւմտյան ներկայացուցիչների ներկայությամբ անհրաժեշտ է Դոնբասում խաղաղության մասին խոսել Ռուսաստանի հետ,…
ԱՄՆ-ում դաժանորեն սպանել են 23-ամյա ուկրաինուհուն. ձերբակալվել է նրա ադրբեջանցի ամուսինը
Ամերիկյան Վիսկոնսին նահանգում դաժանորեն սպանել են 23-ամյա ուկրաինուհի Տատյանա Գուժվային. իրավապահները կասկածում են նրա ամուսնուն, հայտնում է unian.net-ը: Վիսկոնսին-Դելս քաղաքի…
Ես մնում եմ նույն կարծիքին․ Լեւոն Մնացականյանը ՝ նոր պատերազմի հնարավորության մասին. news.am
Արցախի պաշտպանության նախկին նախարար, արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն Լևոն Մնացականյանը օրերս Արցախի հանրային հեռուստաընկերության եթերում հայտարարել էր. «Հակված եմ…
Սկյուռը ավտոմեքենան վերածել է պահեստի՝ այնտեղ թաքցնելով գողացած ընկույզները
Հյուսիսային Օսիայի Բեսլան քաղաքի բնակչուհին պատրաստվել է ավտոմեքենայով մեկնել աշխատանքի, սակայն գործի գցելով շարժիչը, զգացել է, որ ինչ-որ բան այն…
Դիեգո Կոստան կարող է որակազրկվել 12 խաղով
Իսպանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական կոմիտեն կուսումնասիրի Մադրիդի «Աթլետիկոյի» հարձակվող Դիեգո Կոստայի պահվածքը «Բարսելոնայի» (0:2) դեմ կայացած խաղում: Առաջին խաղակեսի միջնամասում…
Հայաստանի ԱԳ նախարարը հանդիպել է Ռուանդայի ՏՀՏՆ նախարարի հետ
Ապրիլի 7-ին պաշտոնական այցելությամբ Կիգալիում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց Ռուանդայի տեղեկատվական և հաղորդակցման տեխնոլոգիաների, նորարարության նախարար Պաուլա…
Առաջին զոհերը Լիբիայում. ՄԱԿ-ը փորձեր է անում տարհանել վիրավորներին եւ քաղաքացիական անձանց
Ֆելդմարշալ Խալիֆա Հաֆթարի ղեկավարած Լիբիական ազգային բանակի եւ Ազգային համաձայնության կառավարության զինված ուժերի միջեւ բախումների ժամանակ Տրիպոլիում զոհվել է 21…

Зеленский готов к переговорам с Путиным
Кандидат в президенты Украины Владимир Зеленский заявил, что нужно в присутствии западных представителей говорить с Россией о мире в Донбассе,…
Королевская свадьба: Внучка Елизаветы II выходит замуж за миллионера
Британские СМИ The Sun сообщают, что вскоре состоится еще одна королевская свадьба в Великобритании. Внучка Елизаветы II Беатрис выходит замуж…
В США жестоко убили 23-летнюю украинку, подозревают ее мужа
В американском штате Висконсин жестоко убили 23-летнюю украинку Татьяну Гужву, правоохранители подозревают ее мужа. Об этом сообщает uapost.us. Департамент полиции…
Белка превратила автомобиль в тайник
Жительница Беслана (Северная Осетия) собиралась отправиться на работу на машине, но, сев за руль, обратила внимание на странный гремящий звук.…
В столкновениях в Ливии погибли более 20 человек
В ходе столкновений между Ливийской национальной армией (ЛНА) под предводительством Халифы Хафтара и военными правительства национального согласия (ПНС) в Триполи…
Главарю «тамбовской» ОПГ предъявили обвинение по делу об убийстве Старовойтовой
Бизнесмену Владимиру Барсукову (Кумарину), который признан судом Петербурга виновным в создании организованного преступного сообщества («тамбовской» ОПГ), предъявили обвинение по делу…
Сегодня Руанда поминает жертв Геноцида 1994 г.
7 апреля в Руанде отмечают день поминовения Геноцида 1994 г., осуществлённое по приказу правительства хуту. В ходе этих событий погибло,…
Проправительственные силы Ливии объявили о контрнаступлении против армии Хафтара
Вооруженные формирования, лояльные Правительству национального согласия (ПНС) Ливии, объявили о начале кампании против Ливийской национальной армии (ЛНА) под командованием фельдмаршала…
В Санкт-Петербурге задержаны активисты движения «Весна»
В Петербурге активистов движения «Весна» подозревают в употреблении наркотиков, но экспресс-анализ на состояние опьянения, на который возили одного из активистов,…
В Белграде демонстранты забросали полицию яйцами
В столице Сербии участники антиправительственных протестов забросали полицейских яйцами. Об этом на своей странице в Twitter сообщил глава МВД Сербии Небойша Стефанович. «Скандальным является…