«Սպայկա»-ի տնօրենը ձերբակալվել է․ Դավիթ Անանյանը հաստատեց. factor.am
«Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանի ձերբակալության մասին տեղեկությունները ճիշտ են։ Այս մասին Factor.am֊ի հետ զրույցում ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը։…
«Սիրով ընդունել եմ Ն. Փաշինյանի՝ անսպասելիորեն արված առաջարկությունը». Ստյոպա Սաֆարյանը՝ ՀՀ Հանրային Խորհրդում ներկայացված լինելու մասին
Միջազգային և անվտանգության հարցերի հայկական ինստիտուտի հիմնադիր, քաղաքական վերլուծաբան Ստյոպա Սաֆարյանը գրում է. «Պատիվ և մեծ պատասխանատվություն ունեմ ՀՀ կառավարության…
Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուանդա
ՀՀ արտգործնախարարը որպես բանախոս ելույթ է ունենալու Կիգալիում կայանալիք «Կվիբուկա 25» միջազգային վեհաժողովին: Զոհրաբ Մնացականյանը մասնակցելու է Ռուանդայի ցեղասպանության 25-րդ…
Իմ անմիջական ցուցումով քրեական գործ է հարուցվել իմ մի մերձավոր ազգականի թույլ տված ենթադրյալ չարաշահման փաստի առիթով
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. Չեմ ուզում մազոխիստի տպավորություն թողնել, բայց ուզում եմ տեղեկացնել, որ իմ…
Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Գեորգի Դանելիայի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել կինոռեժիսոր Գեորգի Դանելիայի մահվան կապակցությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է. «Խոր վշտով տեղեկացա մեծանուն…
Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար
Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատնից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ ապրիլի 4-ին՝ ժամը 21։00-ի դրությամբ, եղանակային անբարենպաստ…
Թալին քաղաքի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել. կա մեկ զոհ
Այսօր՝ ապրիլի 4-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 17:20-ի սահմաններում Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 օպերատիվ…
Ոստիկանապետի հրամանով Մարտունու և Նոր Հաճնի բաժինների պետերն ազատվել են աշխատանքից
ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանի հրամանով աշխատանքից ազատվել և ոստիկանության կադրերի ռեզերվ է անցել ոստիկանության Մարտունու բաժնի պետ Արման Մելքոնյանը:…
Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Չինաստանի Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահի տեղակալին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Շեն Յուեյուեին և…

Как выглядит и в чем особенность самого популярного дома на Airbnb
Сервис кратковременной аренды жилья Airbnb, который работает по всему миру, определил помещение, которое пользуется наибольшей популярностью у путешественников. Наиболее посещаемым…
Введен законопроект «О криминализации жестокого обращения с животными»
Депутат от парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян на своей странице в Facebook сообщила, что фракция ввела в обращение законопроект…
По моему прямому указанию было возбуждено уголовное дело по факту предполагаемого злоупотребления, допущенного моим близким родственником
Премьер-министр Армении Никол Пашинян пишет на своей странице в Facebook: “Мне не хочется произвести впечатление мазохиста, но хочу сообщить, что по…
Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Георгия Данелия
Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной кинорежиссера Георгия Данелия. В послании, в частности, говорится: “С глубокой скорбью…
В России пройдут курсы переподготовки сотрудников МЧС Армении
В соответствии с существующими договоренностями между Армяно-российским центром гуманитарного реагирования и российскими вузам, группа и сотрудников МЧС Армении пройдет переподготовку…
Умер режиссер Георгий Данелия
Умер кинорежиссер Георгий Данелия, ему было 88 лет. Об этом сообщает «Новая газета» со ссылкой на его семью. В конце февраля Данелия попал…
Почему Пашинян решил отстранить мать Ванецяна от работы в системе государственного управления?
В беседе с журналистами директор СНБ РА Артур Ванецян, комментируя вопрос о решении Никола Пашиняна уволить его мать, сказал: «Прошу…
Захарова: РФ поможет Азербайджану и Армении в реализации итогов встречи лидеров в Вене
Москва окажет Баку и Еревану необходимое содействие в реализации итогов прошедшей в Вене встречи президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра…
Суд отклонил жалобу журналистов на приостановление дела «Электрик Ереван»
Сегодня Ереванский суд общей юрисдикции административного района Аван и Нор Норк отклонил жалобу пострадавших журналистов на решение ССС (Специальная следственная…