Կոնգրեսում Ադրբեջանի հետ համագործակցության խմբի անդամը ոգեկոչել է Սումգայիթում սպանված հայերի հիշատակը
ԱՄՆ-ի կոնգրեսական, մարդու իրավունքների Հելսինկյան հանձնաժողովի նախագահ Ալսի Հասթինգսը, որը Կոնգրեսում Ադրբեջանի հետ համագործակցության խմբի անդամ է, հայտարարություն է տարածել՝…
Փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 1-ին՝ ժամը 23:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և…
Երեւանում շինարարական ամբարձիչը պոկվել և ընկել է. կան տուժածներ
Մարտի 1-ին, ժամը 18:02-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Երևան քաղաքի Օհանովի փողոցի թիվ 58/1 շենքի վերելակը պոկվել է, ներսում…
Եվրահանձնաժողովի փոխնախագահ․ «Թուրքիայի հետ բանակցությունները ժամանակավորապես դադարեցվել են»
Եվրահանձնաժողովի փոխնախագահ Յուրկի Կատաինենը Եվրամիություն–Թուրքիա տնտեսական երկխոսության համաժողովի շրջանակներում այցելել է Անկարա։ Փետրվարի 28-ին Կատաինենը հանդիպել է Թուրքիայի գանձապետարանի և…
ԱԱԾ-ն մեղադրանք է առաջադրել Սերժ Սարգսյանի եղբորը՝ Ալեքսանդր Սարգսյանին
Ազգային անվտանգության ծառայությունը մեղադրանք է առաջադրել Սերժ Սարգսյանի եղբորը՝ Ալեքսանդր Սարգսյանին: Տեղեկությունը Factor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Սարգսյանի պաշտպան Միհրան Պողոսյանը:…
ԱՊԼ-ի` փետրվարի լավագույն ֆուտբոլիստի հավակնորդները հայտնի են
Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի պաշտոնական կայքը հրապարակել է փետրվարի լավագույն ֆուտբոլիստի կոչման համար պայքարող ֆուտբոլիստների ցուցակը: 1. Սերխիո Ագուերո («Մանչեսթեր Սիթի»)…
Արտակարգ դեպք Արագածոտնի մարզում. բախվել են Գյումրի-Երևան մարդատար նոր բերված էլեկտրագնացքն ու Ford-ը
Այսօր՝ մարտի 1-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Արմավիր-Գյումրի ավտոճանապարհի 23-րդ կմ հարտվածին հարակից գնացքի գծերի վրա բախվել…
Ուղիղ եթերի ժամանակ կինը հարձակվել է հաղորդավարուհու վրա՝ պտուտակահանը պահելով նրա կոկորդին
Թայլանդցի հաղորդավարուհի Տանանյա Պիպիտվանիչակարնը ենթարկվել է հարձակման ուղիղ եթերի ժամանակ, հայտնում է lenta.ru-ն՝ հղում անելով Daily Mail-ին: Անծանոթ կինը ներխուժել…
Կիևից Հայաստան ժամանած քաղաքացու մոտ հաստատվել է կարմրուկ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկատվություն է տարածել, որում նշվում է. «PS 611 չվերթով Կիևից Հայաստան է ժամանել Ուկրաինայի քաղաքացի, ում մոտ լաբորատոր…

Неизвестная ворвалась в прямой эфир и приставила отвертку к горлу телеведущей
Телеведущая из Таиланда Тананя Пипитваничакарн (Thananya Pipitwanichakarn) стала жертвой нападения в прямом эфире. Неизвестная ворвалась в студию и пыталась ударить…
8 доказательств того, что футбольный тренер — самая нервная профессия в мире
Считаете работу учителя нервной? Мы нашли профессию, которая заставляет людей рвать на себе волосы и грызть ногти от волнения. Футбольный…
Четырехлетняя Мари в гостях у Никола Пашиняна
Сегодня в гостях у Никола Пашиняна четырехлетняя Мари Саакян. Неделю назад в виео, размещенном в социальных сетях, Мари выразила желание…
На сайте министерства Диаспоры опубликован размер выданных сотрудникам премий
На сайте министерства Диаспоры РА опубликован размер премий выданных накануне Нового 2019 года министру и другим сотрудникам министерства. Отмечается, что…
Президенты Армении и Азербайджана договорились встретиться: Заявление сопредседателей МГ ОБСЕ
Лидеры Армении и Азербайджана приняли предложение сопредседателей Минской группы ОБСЕ о встрече. Об этом сопредседатели МГ упомянули в заявлении, опубликованном…
Талышский учёный, выдачи которого требует Баку, исчез из СИЗО в Люберцах
Талышский учёный Фахраддин Аббасов, арестованный в Москве по запросу Азербайджана, исчез из следственного изолятора в Люберцах. По даннымправозащитной организации Amnesty International,…
В ХМАО задержали боевиков, готовивших серию терактов
В Ханты-Мансийском автономном округе задержали трех исламистов, которые планировали теракты и убийства полицейских, сообщили в МВД. «Пресечена деятельность законспирированной террористической…
В Нижнем Новгороде сообщили о стрельбе возле школы
В Нижнем Новгороде по сообщению телеграм-канале Mash произошла стрельба возле школы. В соцсетях также публикуются фотографии, на которой видны машины экстренных служб…
Послание премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна по случаю 1 марта
Уважаемый народ, гордые граждане Республики Армения, Гордые граждане Республики Арцах, Гордые армяне диаспоры, Ровно 11 лет назад в этот день,…