Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության անվտանգությունը Հայաստանի համար առաջնահերթություն է. Միացյալ Նահանգներում ՀՀ դեսպան
Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը Վիեննայում մարտի 29-ին տեղի ունեցած ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ…
Նիկոլ Փաշինյանը դուստրերի հետ՝ Երեւանի մետրոպոլիտենում
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դուստրերի հետ լուսանկար է հրապարակել՝ այն վերանգրելով այսպես․ «Երեւան, մետրոպոլիտեն. ամենալավ տրանսպորտային միջոցը»:
Ովքե՞ր են դառնում մեր «հերոսները»
Իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ «Կարծում եմ՝ և՛ համաշխարհային, և՛ հայաստանյան, ոչ միայն մեր ժամանակակից, այլև պատմական…
Հայտնի են Ուկրաինայի նախագահական ընտրությունների էքզիթ փոլի արդյունքները
Հրապարակված տվյալների համաձայն առաջատարը շոումեն Վլադիմիր Զելենսկին է: Նրա օգտին, էքզիթ փոլի արդյունքներով, քվեարկել է ուկարինացիների 27-29 տոկոսը: Երկրորդ տեղում գործող նախագահ Պորոշենկոն…
Առեղծվածային դեպք Արարատի մարզում. գլխի մասում հրազենային վնասվածքով հայտնաբերվել է 47-ամյա տղամարդու դի. ժամանել են մարզի ոստիկանապետն ու քննչականի պետը
Քիչ առաջ առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 20։30-ի սահմաններում ոստիկանության Մասիսի բաժին ահազանգ է ստացվել,…
Կայացել է Ժառանգություն կուսակցության տասներկուերորդ համագումարը․ ընտրվել է վարչության նոր կազմ
Երեւանի պետական Կամերային թատրոնի շենքում այսօր տեղի ունեցավ «Ժառանգություն» կուսակցության հերթական՝ 12-րդ համագումարը: Մասնակցում էին 112 պատվիրակներ, որոնց քվեարկությամբ էլ…
Թուրքիայում ընտրություններն ուղեկցվում են զինված բախումով․ կա 2 զոհ
Թուրքիայի Մալաթիա նահանգի Փյություրգե շրջանի ընտրատեղամասում զինված բախում է տեղի ունեցել։ Բախման հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 1-ը՝ վիրավորվել։ Միջադեպը…
16-ամյա տղան պապի Mitsubishi-ով ընկել է ջրատարը․ վթար Նալբանդյան գյուղում
Երեկ՝ մարտի 30-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 12:30-ի սահմաններում Նալբանդյան գյուղի բնակիչ, 16-ամյա Գ. Ա.-ն Նալբանդյան գյուղի…
«Շաբաթը ուրբաթից շուտ եկավ և Նազենի Ղարիբյանը նրա ազատման հրամանը ստորագրեց». Արմեն Սարգսյան
«Իմ քայլը» խմբակցության ավագանու անդամ Արմեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տնօրենի պաշտոնում…
Հյուսիսային Կորեան վերսկսել է իր միջուկային ծրագիրը, ահազանգում են Սեուլից
Հյուսիսային Կորեան վերականգնում է նախկինում ապասարքավորված հրթիռների տարածքը եւ շարունակում ուրանի հարստացման աշխատանքները։ Դրա մասին հայտնում են Հարավային Կորեայի խորհրդարանականները՝…

Нострадамус предрек гибель половины человечества в 2019 году
Согласно расшифрованному пророчеству знаменитого ученого, причиной гибели половины человечества станет затяжная мировая война. Нострадамус считал, что Третья мировая будет идти…
Двенадцатый съезд партии «Наследие»
Сегодня в Ереванском государственном камерном театре состоялся 12-й съезд партии «Наследие». Присутствовало 112 делегата, которые проголосовали за повестку дня, Секретариат…
Спортсменка из Армении стала победительницей Кубка Европы по дзюдо
В Туле проходил розыгрыш Кубка Европы по дзюдо. Как сообщает Национальный олимпийский комитета Армении на своем официальном сайте, победительницей розыгрыша…
В Киеве на избирательном участке женщина родила ребенка
Жительница Киева родила ребенка на одном из избирательных участков, который был обустроен в роддоме на Подоле. Об этом в Facebook сообщила журналистка Рена…
4 апреля в Москве пройдет заседание межправкомиссии Армении и России
Делегация правительства Армении отправится в Москву, где 4 апреля состоится заседание российско-армянской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству. Премьер-министр РА Никол…
Загадка Мата Хари: заслуженно ли ее считали выдающимся шпионом?
В октябре 1917 года под Парижем была расстреляна женщина, многие эпизоды жизни которой и по сей день являются предметом споров.…
«Защищаю подход министра обороны, нам как воздух необходима общественная энергии победы»
Этнограф Грануш Харатян написала на своей странице в Facebook: «В свое время мы «заглушили» проявление очень важного, имеющего огромную социальную…
Город-крепость Гюмри — самый интересный город Армении
Если меня спросят, какой город Армении самый интересный, отвечу не задумываясь — Гюмри. На втором месте Горис, на третьем —…
Гуманитарная миссия Армении в Сирии
Сегодня пресс-секретарь МО Армении Арцрун Ованнисян сообщил на своей странице в Facebook о том, что 30 марта состоялась встреча министра обороны…
«Если ради одного человек нужно менять закон всей республики, извините, такого себе не позволял даже Иисус Христос»
Исполняющая обязанности министра культуры Назени Гарибян написала на своей странице в Facebook: «Если честно, не могу не выразить своего удивления…